Hydraulik Warszawa - Usługi Hydrauliczne i Gazowe w Warszawie

Spawanie gazowe

Spawanie gazowe jest metodą łączenia metali polegającą na nadtopieniu brzegów metali za pomocą płomienia gazowego. Metoda ta znana jest już od XIX wieku ale nadal jest szeroko wykorzystywana ze względu na praktyczne zastosowanie. Źródłem płomienia najczęściej są acetylen i tlen, chociaż czasem wykorzystywane są też wodór i propan.

Spawanie gazowe ma sporo zalet, należą do nich przede wszystkim wysoka wydajność oraz szybkość. Spawanie gazowe pozwala łączyć materiały o dużej grubości w stosunkowo krótkim czasie, nie wymaga przy tym skomplikowanej aparatury. Metoda ta jest tańsza od spawania elektrycznego, co też przemawia na korzyść wykorzystania acetylenu.

Dużą zaletą jest fakt, że nie stosuje się tutaj żadnego zasilania i dlatego nie jesteśmy ograniczeni przewodami, dzięki czemu doskonale się sprawdza w pracy w terenie.

Spawacz gazowy - spawanie gazowe
Spawanie gazowe - spawacz z Warszawy

Spawanie gazowe najczęściej wykorzystywane jest przy pracach remontowych, napraw instalacji wodnych, gazowych oraz sieci centralnego ogrzewania. Kontakt do profesjonalnego spawacza gazowego z Warszawy.