• Baner - Usługi hydrauliczne i gazowe

  Usługi hydrauliczne i gazowe w Warszawie

 • Baner - SPECO Mariusz Lesiak

  SPECO Mariusz Lesiak

 • Baner - Usługi gazownicze

  Usługi gazownicze w Warszawie

 • Baner - Zamrażanie rur

  Zamrażanie rur Warszawa

 • Baner - Spawanie gazowe

  Mariusz Lesiak - hydraulik Warszawa

Hydraulik z uprawnieniami - logo Speco Mariusz Lesiak

Hydraulik Warszawa - Usługi Hydrauliczne i Gazowe w Warszawie

SPECO Mariusz Lesiak - Warszawa i okolice 501-254-456

Lutowanie gazowe

Lutowanie gazowe jest to sposób łączenia stopów przy zastopowaniu lutów twardych, czyli spoiw lutowniczych o temperaturze topnienia powyżej 450 °C lub lutów miękkich o temperaturze topnienia poniżej 450°C.

lutowanie gazowe

 

Lutowanie wykonujemy płomieniem lampy lutowniczej lub palnika gazowego. Lutowanie polega na wprowadzaniu w szczelinę pomiędzy powierzchniami części łączonych roztopionego lutu, który pokrywa te powierzchnie, łączy się z elementami i ulega zakrzepnięciu. Materiał łączonych elementów nie ulega w tym przypadku stopieniu i nadtopieniu.

 

 

Lutowanie twarde stosuje się do łączenia stali węglowych, molibdenowych, wolframowych, niklowych, chromowych, płytek z węglików spiekanych, a także złota, srebra, miedzi, mosiądzu i brązu. 

W hydraulice najczęściej stosowane jest lutowanie twarde wykorzystywane przy modernizacji i naprawach instalacji gazowych, w których wykorzystano rury miedziane. Lutowanie gazowe twarde jest również szeroko wykorzystywane przy łączeniu miedzianych instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych.