• Baner - Usługi hydrauliczne i gazowe

  Usługi hydrauliczne i gazowe

 • Baner - SPECO Mariusz Lesiak

  SPECO Mariusz Lesiak

 • Baner - Usługi gazownicze

  Usługi gazownicze

 • Baner - Zamrażanie rur

  Zamrażanie rur

 • Baner - Spawanie gazowe

  Mariusz Lesiak - hydraulik

Hydraulik z uprawnieniami - logo Speco Mariusz Lesiak

Usługi hydrauliczne i gazowe - zamrażanie rur

SPECO Mariusz Lesiak - Warszawa i okolice 501-254-456

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/speco/domains/hydraulika-gaz.com/public_html/templates/hydraulik_warszawa/functions.php on line 205


Jakość czy cena? Dylemat hydraulika.

Zapewne każdy człowiek co jakiś czas musi zrobić remont. I nie ma tu znaczenia, czy to remont generalny czy tylko coś drobnego w mieszkaniu jak np. wymiana brodzika, czy przełożenie rur gazowych lub wodnych.

Najpierw zastanawiamy się czy uda nam się to zrobić samodzielnie, czy będzie potrzebna pomoc fachowca. W przypadku pracy z gazem sprawa jest jasna: bez odpowiednich szkoleń i egzaminów nikt samodzielnie nie powinien próbować naprawiać instalacji gazowych.

W przypadku instalacji wodnych takich zakazów nie ma, ale każdy świadomy użytkownik zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa związanego z wadliwie wykonaną naprawą instalacji hydraulicznej. Rozglądamy się za najlepszym fachowcem w okolicy i umawiamy się na spotkanie w celu omówienia zakresu prac. I tutaj dochodzimy do pewnego problemu. Jak pogodzić jakość usługi z ceną. 

 

 

Hydraulik naprawa kranu

 

Jakość usługi

Można by tutaj sięgnąć po definicję jakości usługi, ale myślę, że każdy rozumie znaczenie tego sformułowania. Generalnie chodzi o to, aby wykonana usługa spełniała zakładane założenia oraz oczekiwania klienta. Czyli prace mają być tak wykonane, by instalacje hydrauliczne nie groziły awarią przed długi okres czasu. W przypadku klienta ważnym czynnikiem jest również cena, za jaką usługa zostanie wykonana. I często w ustach klienta pojawia się sformułowanie „dobrze i tanio”.

Czy w hydraulice da się zrobić „dobrze i tanio”? Czy da się pogodzić te dwa określenia?

Bardzo często da się pogodzić. Wystarczy wybrać produkty mniej znanych firm, które oferują bardzo wysoką jakość a w nieco niższej cenie. Można próbować i często da się zrobić „dobrze i tanio”, ale żaden hydraulik nie zgodzi się na to, aby priorytetem była tylko i wyłącznie cena.

Z punktu widzenia fachowca najważniejsza jest jakość, gdyż zdaje sobie sprawę, że w dobie wszechobecnego oceniania usług nie może sobie pozwolić na prace z materiałem nie gwarantującym wysokiej jakości. Dlatego zawsze będzie proponował rozwiązania lepsze i trwalsze, tak żeby mieć pewność, że jakiś element w instalacji hydraulicznej lub gazowej po pewnym czasie nie ulegnie awarii.

W przypadku wielu dziedzin życia, awaria nie wyrządza wielu szkód. Np., popsuł się włącznik światła. Czy coś złego się dzieje? Nie, po prostu nie możemy włączyć oświetlenia, ale nic więcej nie ulega zniszczeniu. W przypadku hydrauliki każda, nawet najmniejsza awaria, może urządzić kolosalne szkody. Zepsuty mały łącznik, może spowodować zalanie naszego mieszkania czy mieszkania sąsiadów. A w przypadku awarii gazu, skutki mogą być tragiczne nawet dla zdrowia i życia człowieka.

Czy cena powinna być najważniejsza?

Dlatego w przypadku hydrauliki nie można patrzeć na usługę tylko przez pryzmat ceny. Bo to, co teraz zrobimy tanio, ostatecznie może wyjść dużo drożej. Często jest tak, że klient zobaczy niskie ceny w markecie budowlanym i próbuje nakłonić hydraulika do użycia takich produktów przez fachowca. I tutaj jest miejsce dla wyjaśnienia klientowi jak groźne może być zastosowanie materiałów niskiej jakości.

Dobry hydraulik powinien przekonać do wybrania materiałów lepszej jakości, nawet jeśli cena usługi wzrośnie. W usługach hydraulicznych nie można przedkładać ceny ponad jakość. Można co najwyżej użyć produktów „równie dobrych” od tańszego producenta, ale nigdy „gorszych”. Tylko wtedy, obie strony będą zadowolone z osiągniętego efektu. I chodzi o to, by być zadowolonym zarówno tydzień po zakończeniu prac jak i po roku i po 10 latach.