Hydraulik Warszawa - Usługi Hydrauliczne i Gazowe w Warszawie
kuchenka gazowa gazownik z uprawnieniami 2

Gazownik z uprawnieniami – uprawnienia gazowe, potrzebne czy niepotrzebne

Gazownik z uprawnieniami – uprawnienia gazowe, potrzebne czy niepotrzebne


Wiele osób zastanawia się czy uprawnienia gazowe są potrzebne w pracy hydraulika lub gazownika i po co one w ogóle są.


W wielkim skrócie uprawnienia można podzielić na kilka grup:

  • uprawnienia gazowe
  • uprawnienia hydrauliczne
  • uprawnienia elektryczne
kuchenka gazowa gazownik z uprawnieniami


Uprawnienia, o których najczęściej myśli przeciętny człowiek to uprawnienia gazowe. Problem uprawnień pojawia się najczęściej podczas remontu kuchni lub wymiany kuchni gazowej lub piecyka gazowego na nowy. To wtedy od sprzedawcy dowiadujemy się, że aby gwarancja na kuchnię była „ważna” musi ją podłączyć hydraulik z uprawnieniami. Sklep najczęściej współpracuje lub ma zatrudnionych fachowców posiadających takie uprawnienia i taka osoba podłączy nam kuchnię. Przyglądając się pracy zastanawiamy się, po co tutaj jakieś uprawnienia? Przecież to wszystko jest takie proste…


Ale z tym jest jak ze wszystkim, wydaje się proste, dopóki zajmuje się tym osoba która się na tym zna, umie określić czy wszystko jest wykonane zgodnie z przepisami i co najważniejsze – bezpiecznie.


Gazownik posiadający uprawnienia został przeszkolony, posiada wiedzę i duże doświadczenie, a zwykły użytkownik nawet jeśli posiada jakieś informacje jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie nie będzie w stanie zauważyć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji jakie mogą wynikać ze starych połączeń. Przy pracy z gazem każde połączenie musi dawać 100% gwarancji bezpiecznego użytkowania i nie jest to miejsce na szukanie oszczędności. Producenci sprzętu AGD korzystającego z gazu zdają sobie z tego sprawę, dlatego wymagają, aby podłączeń dokonywał profesjonalny gazownik z uprawnieniami. A ważna gwarancja na urządzenie jest tutaj tylko dodatkiem do bezpiecznego używania kuchenki lub piecyka gazowego.

Dodaj komentarz