• Baner - Usługi hydrauliczne i gazowe

  Usługi hydrauliczne i gazowe w Warszawie

 • Baner - SPECO Mariusz Lesiak

  SPECO Mariusz Lesiak

 • Baner - Usługi gazownicze

  Usługi gazownicze w Warszawie

 • Baner - Zamrażanie rur

  Zamrażanie rur Warszawa

 • Baner - Spawanie gazowe

  Mariusz Lesiak - hydraulik Warszawa

Hydraulik z uprawnieniami - logo Speco Mariusz Lesiak

Hydraulik Warszawa - Usługi Hydrauliczne i Gazowe w Warszawie

SPECO Mariusz Lesiak - Warszawa i okolice 501-254-456

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/speco/domains/hydraulika-gaz.com/public_html/templates/hydraulik_warszawa/functions.php on line 205


Zamrażanie Rur - Skuteczna metoda naprawy instalacji bez konieczności całkowitego opróżniania instalacji

Zamrażanie rurZamrażanie rur to innowacyjna i skuteczna metoda stosowana przy naprawie i wymianie komponentów hydraulicznych, takich jak grzejniki i rury do ogrzewania centralnego, bez konieczności opróżniania całego systemu hydraulicznego. Ta metoda korzysta z specjalistycznego urządzenia zwanego zamrażarką do rur, które tymczasowo zatrzymuje przepływ wody w rurze, tworząc lodową barierę i umożliwiając bezpieczne oraz efektywne naprawy bez ryzyka wycieków czy szkód wodnych. Poprzez eliminację potrzeby opróżniania instalacji grzewczych, zamrażanie rur oferuje szybką i nieinwazyjną alternatywę dla tradycyjnych metod naprawy, co jest szczególnie przydatne w obiektach wielorodzinnych, gdzie odcięcie dostępu do wody mogłoby znacznie zakłócić życie mieszkańców. 
Hydrauliczne podstawy dla początkujących: Praktyczny poradnik dla domowych majsterkowiczów

Hydraulik naprawa kranuHydraulika to dziedzina nauki zajmująca się badaniem zachowania cieczy w ruchu. Choć może to brzmieć skomplikowanie, w rzeczywistości wiele zjawisk hydraulicznych ma zastosowanie w naszym codziennym życiu, zwłaszcza w dziedzinie budownictwa i inżynierii. Od wyprowadzenia wody do naszych domów, przez centralne ogrzewanie, aż po instalacje sanitarno-kanalizacyjne - wszystko to wymaga wiedzy z zakresu hydrauliki.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hydraulika?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego hydraulika?Każdemu z nas przytrafiają się sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni poprosić o pomoc fachowca. Usterki lub prace remontowe dotyczą, między innymi instalacji hydraulicznej. Stajemy wtedy przed trudnym wyborem odpowiedniej osoby, do wykonania tego typu zlecenia. 

 
Awarie hydrauliczne – najczęstsze przyczyny i skutki

Hydraulik naprawia kran smallAwarie zdarzają się w każdym domu. Czasami jest to uszkodzony sprzęt, innym razem usterka instalacji gazowej, elektrycznej lub hydraulicznej. Awaria hydrauliczna jest jednym z najczęściej spotykanych problemów. W wielu przypadkach można poradzić sobie z nią samodzielnie, ale nie zawsze. Wówczas należy skorzystać z pomocy fachowców, zwłaszcza, że konsekwencje mogą być poważne.
Spawanie gazowe - na czym polega? Opis metody i technika

Spawanie gazowe technika spawaniaSpawanie czyli metoda trwałego łączenia ze sobą metali jest niezwykle popularna i wykorzystywana w budownictwie i przemyśle. Niewiele osób wie jednak, że istnieją różne metody spawania. Jedną z nich jest spawanie gazowe, które staje się coraz popularniejsze i częściej wykorzystywane. Czym jest? Jakie ma mocne strony? Czy spawanie gazowe jest trudne? Pora odpowiedzieć na te pytania.
Gazownik z uprawnieniami - uprawnienia gazowe, potrzebne czy niepotrzebne


kuchenka gazowa gazownik z uprawnieniami 2

 

Wiele osób zastanawia się czy uprawnienia gazowe są potrzebne w pracy hydraulika lub gazownika i po co one w ogóle są.
Zaworki, niedoceniane zaworki odcinające wodę...

zaworki łazienka male

 

Tematem na tę historię będzie historia jaka była udziałem pewnego znajomego. Otóż znajomy postanowił wymienić zmywarkę i poprosił mnie o pomoc w podłączeniu. Podłączenie zmywarki to nie jest nic trudnego, praca lekka, łatwa i przyjemna...
 Instalacje gazowe – jakie wybrać rury

rury w gazownictwie miniaturka

Hydraulika, wbrew pozorom, to nie tylko instalacje wodne i kanalizacyjne, ale również gazowe. W instalacjach wodnych najczęściej używane są rury z tworzyw sztucznych lub miedzianych natomiast w instalacjach gazowych używane są rury stalowe lub miedziane. W tym artykule przybliżymy wady i zalety materiałów, z których wykonywane są instalacje gazowe.
Hydraulik z Internetu

Hydraulik z Internetu - małe zdjęcie hydraulika amatoraCzy można nauczyć się hydrauliki z Internetu? To bardzo ciekawe pytanie z punktu widzenia przeciętnego człowieka, który chciałby samodzielnie wykonać niektóre naprawy. Jak wszyscy wiemy, Internet to bogactwo wszelkiego materiału, więc można tutaj znaleźć także ciekawe filmy związane z hydrauliką i naprawą instalacji hydraulicznych.

Czy warto oglądać takie filmy? Oczywiście, że warto. Czy na podstawie tych filmów można zostać hydraulikiem, który samodzielnie będzie wykonywał naprawy skomplikowanych instalacji wodnych? Na to pytanie odpowiedź nie jest już taka oczywista.